kİev tur programi

1.GÜn İstanbul - Kİev
İstanbul Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminalindeki, T-Tur Kontuarında saat 06:00 da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından saat 07:55 da THY ile Kiev’e hareket. Saat 09.55 da Kiev Borispol Havalimanına varışın ardından özel otobüslerimiz ile otelimize hareket ve otelimize yerleşme. Dinlenmek için serbest zaman. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2.Gün
Sabah kahvaltısının ardından saat 10.00’da Şehir turumuz için otelimizden hareket. Turumuz esnasında Vladimirskaya Caddes, Merkez Opera ve Bale Binasının ardından Altın Kapı önünden geçip, Aya Sofya meydanında serbest zaman veriyoruz. Daha sonra otobüsle Dostluk Heykeli'nin bulunduğu Dostluk Tepesi'nden hareket ve burada da 20 dk. fotoğraf molamız var. Buradan Kiev'in en eski semti Padol semtine uğruyoruz. Sonrasında, Başbakanlık, Parlamento Binası ve Kiev'deki 240 yıllık silah fabrikasının önünden geçerek, Kiev'in kurucularının heykeli önünde kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Devamında gideceğimiz Mihaylovski Meydanı'nda otobüsten inilerek; Mihaylovski Kilisesi, Knyagine Olga Heykeli gezilerek, Otobüsle Andrevski yokuşuna geçiliyor. 40 dk.lık alış veriş molası. Tur bitimi otele dönüş. Akşam yemeği  Show programı eşliğinde Restoran’ da. Sonrasında, dileyen konuklarımız için gece turu. Geceleme otelimizde.

3.Gün
Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimizle birlikte Pecarska Lavra Manastırı Turu için otelimizden hareket. Manastır eski SSCB içindeki en büyük manastırlardan biridir. Kuruluşu XI yy. ortalarıdır. Tarih içinde manastırın kapladığı arazi 27 hektarı bulmuştur. İki kısımdan oluşmaktadır, üst kısım ve alt kısım. Günümüzde manastırın içinde 18 tane kilise bulunmaktadır. Bu kiliselerin 12 tanesi yerin üzerinde taş yapı, 6 tanesi yerin altındaki mağaralarda bulunmaktadır. Bu mağaralar manastır içinde yaşamış azizlerin gömüldüğü mezarlık olarak kullanılmaktadır. Bu azizler kutsal kişi olarak kabul edilmektedir. Bu yüzden dünyanın pek çok yerinden Slav Ortodoks Hristiyanları bu manastırı ziyaret etmektedir ve hacı mertebesine ulaşmaktadır. Ayrıca manastırın içinde GÜZEL SANATLAR MÜZESİ ve dünyada başka bir eşi olmayan MIKRO MİNYATÜR MÜZESİ bulunmaktadır Tur bitimi otele dönüş ve akşam yemeği otelimizde. Dileyen konuklarımız için gece turu. Geceleme otelimizde

4.Gün KİEV – İSTANBUL
Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Odaların boşaltılması ve otelden ayrılış işlemleri. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin yapılmasının ardından THY tarifeli uçağı ile 10.55 de İstanbul’a hareket. 12.55 da İstanbul’a varis ve turumuzun sonu.