KENYA tur programi

1.GÜn Cumartesİ İSTANBUL - NAİROBİ
Turumuz, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere vereceğiniz adrese gelecek olan özel aracımızın evinize ulaşması ve havaalanına transferiniz ile başlıyor. Saat 16.30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde açılacak olan T-Tur Turizm kontuarı önünde buluşuyoruz.  Check-in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından saat 19.50’de Türk Hava Yolları’na ait TK 607 sefer sayılı uçak ile Nairobi’ye hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

2.GÜn Pazar NAİROBİ – AMBOSELİ ULUSAL PARKI
Yaklaşık 6 saat 35 dakika süren bir yolculuğun ardından Nairobi’ye varışımız yerel saat ile 02.25’te. Gümrük kontrollerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Birkaç saat dinlendikten sonra kahvaltımızı yine otelimizde alıyoruz. Daha sonra özel araçlarımız ile Kenya’nın güneyinde Kilimanjaro Dağı’nın eteklerine kurulu Amboseli Ulusal Parkı’na hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saat 30 dakika süren yolculuğun ardından Amboseli’ye varıyor ve otelimize ulaşıyoruz. Öğle yemeğimiz otelde. Günün devamında özellikle filler konusunda zengin ve içinde “Beş Büyük” diye adlandırılan hayvanların tümünü barındıran ve bu nedenle fotoğrafçıların uğrak mekanlarından biri olan Amboseli Ulusal Parkı’nda ilk safarimize başlıyoruz. Özel araçlarımız ile gerçekleştireceğimiz safarinin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜn Pazartesİ AMBOSELİ ULUSAL PARKI – NAİROBİ – NAKURU GÖLÜ
Otelimizde alacağımız erken kahvaltının ardından önce sabah safarimizi gerçekleştiriyor ve daha sonra Nairobi’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saat 30 dakika süren yolculuğun ardından başkente varıyoruz. Öğle yemeğimiz özel bir restoran olan Fogo Gaucho’da. Yemeğin ardından yaklaşık 2 saat sürecek bir yolculuk ile özellikle pembe flamingoları ile ünlü Nakuru Gölü’ne varıyoruz. Varışımıza istinaden safarimizi gerçekleştiriyoruz. Nakuru Gölü içerdiği mineraller nedeni ile birçok kuş çeşidine özellikle de pembe flamingolara ev sahipliği yapmaktadır. Gergedanlarfiller ve büyük kediler başta olmak üzere bu Ulusal Park’ta da birçok hayvanı gözlemleme imkanı bulacaksınız. Safarinin ardından otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün SalI NAKURU GÖLÜ – MASAI MARA ULUSAL PARKI
Erken bir kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve sabah safarimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonra Büyük Rift Vadisi boyunca eşsiz manzaralar eşliğinde dünyaca ünlü Masai Mara Ulusal Parkı’na hareket ediyoruz. Yaklaşık 5 saat sürecek bir yolculuğun ardından Ulusal Park’a varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Öğle yemeğimiz otelde alıyoruz. Öğleden sonra leopardan çitayafillerden gergedanlarazürafalardan farklı antilop çeşitlerine ve elbette sayısız tür kuşa ev sahipliği yapan Masai Mara’da ilk safarimizi gerçekleştiriyoruz. Gün batımına yakın otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.Gün ÇarŞamba MASAI MARA ULUSAL PARKI
Güne safari ile başlamak için erken bir saatte uyanıyoruz. Otelde servis edilen kahve/çay ve kek servisinin ardından gün doğumu ile safariye başlıyoruz. Safarinin bitiminde otelimize dönüyor ve buradan Ulusal Park’ın dışında yer alan bir Masai kabilesi köyünü ziyaret için hareket ediyoruz. Ziyaretimiz esnasında geleneksel pastoral kimliklerini günümüz dünyasında hala muhafaza etmeyi başaran, gelenekleri, yaşayışları ve giyimleri ile diğer topluluklardan oldukça ayrı bir görüntü çizen Masai halkını ve günlük yaşamlarını yakından tanıyoruz. Gezi sonrasında otelimize dönüyoruz. Öğle yemeğimiz otelimizde. Öğleden sonra günün ikinci safarisi için 4x4 araçlarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Safarinin ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.Gün PerŞembe MASAI MARA ULUSAL PARKI – NAİROBİ
Erken bir kahvaltının ardından otelden ayrılıyor ve turumuzun son safarisini gerçekleştiriyoruz. Safarinin ardından bu muhteşem doğaya veda ediyor ve yaklaşık 5 saatlik bir yolculuk için ulusal park’tan ayrılıyoruz. Yolculuğumuzun son durağı olan nairobi’ye varışımıza istinaden öğle yemeğimiz otelde. Yemeğin ardından nairobi’de panoramik şehir turumuz ve zürafaları elleriniz ile besleyebileceğiniz zürafa çiftliği gezilerini gerçekleştiriyoruz. Gezi bitiminde otelimize kısa bir dinlenme için uğruyoruz ve ardından dünyaca ünlü carnivore restoran’da alacağımız akşam yemeği için ayrılıyoruz.

7.Gün Cuma NAİROBİ – İSTANBUL
Birkaç saatlik dinlenmenin ardından özel araçlarımız ile Jomo Kenyatta Havalimanı’na transfer oluyoruz. Check – in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrolünün ardından saat 03.45’te TK 608 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 10.05’te. Özel araçlarımız ve karşılama ekibimiz sizleri evlerine bırakır ve turumuzun sonu.