GÜNEY AFRİKA tur programi

1.GÜn PERŞEMBE İSTANBUL
Turumuz sizi havalimanına götürmek üzere vereceğiniz adrese gelecek özel aracımızın size ulaşması ile başlıyor. Saat 22.00’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde açılacak olan T-TUR Turizm kontuarında buluşuyoruz. Check – in ve pasaport işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

2.GÜn CUMA İSTANBUL - CAPE TOWN
Saat 00.55’te Türk Hava Yolları’na ait TK 40 sefer sayılı uçuşla Cape Town’a hareket ediyoruz. Uçuşumuzun süresi yaklaşık 13 saat 10 dakika ve varışımız yerel saat ile 14.05’te (uçağımız Johannesburg’da yaklaşık 45 dakikalık teknik stop yapacaktır ancak bu esnada uçaktan inilmesine izin verilmemektedir). Varışımıza istinaden yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor. Özel aracımız ile Cape Town’un merkezine hareket ediyor ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Ümit Kalesi, Parlamento Binası ve Company Bahçeleri ile bu kozmopolit şehrin diğer önemli noktalarını göreceğimiz turumuzun ardından otele transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

3.GÜn CUMARTESİ CAPE TOWN
Otelde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımız ile Cape Peninsula turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Kürklü fok balıkları ile ünlü Duiker Adası. Buradan muhteşem Atlantik Okyanusu manzarası ile ünlü Chapman’s Peak ve sonrasında efsanevi Ümit Burnu’nu ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Öğle yemeğinin ardından gezimiz Afrika penguenleri ile tanışmak üzere gideceğimiz Boulders Plajı ziyareti ile son buluyor. Akşam yemeği öncesinde kısa bir dinlenme için özel aracımız ile otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz yerel bir restoranda. Konaklama otelimizde.

4.Gün PAZAR CAPE TOWN
Kahvaltının ardından günümüz UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Doğu ve Batı Cape Flora Alanı’nın bir parçası olan Masa Dağı “Table Mountain” ziyareti ile başlıyor. Belli bir noktadan sonra teleferik ile zirveye tırmanıp ve buradan UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Robben Adası, Cape Town ve Atlantik Okyanusu’nun inanılmaz manzaralarını izliyoruz. Daha sonra özel aracımız ile dünyaca ünlü Güney Afrika üzüm çiftliği ziyareti için hareket ediyoruz. İlk durağımız Stellenbosch’un hemen dışında her alan Boschendal. Burada lezzetli üzümlerin yanı sıra piknik şeklinde öğle yemeğimizi de alıyoruz. İkinci durağımız ise Güney Afrika’nın “Mutfak Başkenti” olarak adlandırılan Franschhoek ve Grand Provence. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz Balık Restoranın’da. Konaklama otelimizde.

5.Gün PAZARTESİ CAPE TOWN
Kahvaltının ardından dünyanın en kozmopolit şehirlerinden olan Cape Town’u keşfetmeniz için serbest zaman. Otelimizde dinlenebilir ya da civarda bulunan birçok alışveriş merkezinde zaman geçirebilirsiniz. Dileyen sayın misafirlerimize ekstra olarak düzenlenen Büyük beyaz köpek balıkları ile kafeste dalma & izleme turu. Konaklama otelimizde.

6.Gün SALI CAPE TOWN - JOHANNESBURG - SUN CITY
Bir günlük dinlenmenin ardından sabah erken saatte otelimizden ayrılıyor ve özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Saat 07.00’da Güney Afrika Havayolları’na ait SA 306 sefer sayılı uçak ile Johannesburg’a hareket ediyoruz. Varışımız saat 09.00’da. Özel aracımız ile Sun City’ye hareket ediyoruz. Yolda Kara Kıta Afrika’nın geleneklerini ve yaşamını örneklendiren Lesedi Kültür Köyü’nü geziyor ve burada bir dans performansına tanık oluyoruz. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Yemeğin ardından Sun City’ye varıyoruz. Çölün ortasında vaha olarak adlandırılabilecek Sun City’de günün kalanında serbest zaman. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

7.Gün ÇARŞAMBA SUN CITY - PILANESBERG
Kahvaltının ardından özel aracımız ile Pilanesberg’e hareket ediyoruz. Konaklama yapacağımız otele kadar kısa bir safari gerçekleştirdikten sonra otelde öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından ilk safarimizi gerçekleştiriyoruz. Afrika’nın Büyük Beşi ve diğer hayvanlardan hangilerini göreceğimizin heyecanı ile geçen yaklaşık 3 saatlik sürenin ardından otele dönüyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

8.Gün PERŞEMBE PILANESBERG - JOHANNESBURG
Gün ağarırken otel lobisinde çay ve kahvelerimizi yudumlayacak ve ardından safariye çıkacağız. Sabah safarimiz 2 saati biraz aşkın bir süre devam ediyor. Güneşin yeni yeni yükselmeye başladığı dakikalarda parkın esas sahiplerinin yaşamına tanık olacak ve çok güzel fotoğraflar çekebileceksiniz. Safarinin ardından otele dönüyoruz. Kahvaltı otelimizde. Kahvaltının ardından özel aracımız ile Johannesburg’a hareket ediyoruz. Yolda tehlikeli yırtıcı türleri ile beraber geniş bir faunaya ev sahipliği yapan Lion Park’ta 1 saati geçen bir safari gerçekleştiriyoruz. Özel aracımız ile Johannesburg’a devam ediyor ve bira yapımını gözleyeceğimiz World of Beer turumuzu gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimiz yine bu tesiste. Günün sonunda 20. yüzyılın en büyük ırk ayrımı ve soykırımlarından birini gözler önüne seren Apartheid Müzesi’ni geziyor ve Nelson Mandela’nın “Özgür olmak sadece bir kişinin zincirlerinden kurtulması değil, diğerlerinin de özgürlüğüne saygı duyar ve bunu geliştirir bir şekilde yaşamasıdır” sözüne anlam katıyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

9.Gün CUMA JOHANNESBURG - İSTANBUL
Kahvaltının ve otelden ayrılış işlemlerinin tamamlanmasının ardından kentin siyahi nüfusunun yerleşim bölgelerinden 1976 yılında başlayan öğrenci hareketinin çıkış noktası olan Soweto’yu geziyoruz. Öğle yemeğimiz burada yerel bir restoranda. Daha sonra özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Saat 19.45’te Türk Hava Yolları’na ait TK 41 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta. İstanbul Atatürk havalimanına inişimiz saat 05:30. Özel araçlarımız ile evlerinize transferleriniz ve turumuzun sonu.