DUBAI tur programi

1.GÜn
Havaalanında rehberiniz tarafından karşılanma, otele transfer ve geceleme için otele giriş.

2.GÜn
Sabah kahvaltısı arkasından otelden yola çıkarak Dubai’de yarım günlük şehir turu gezisi için şehir merkezine gidiyoruz. Bu turda şehrin kozmopolit yapısı ve enerjik görünümü yakından hissedecek ve tarihi yerleri gezeceğiz. Gezide, fotoğraf çekimlerimiz 7 yıldızlı Burj El Arab oteli ile başlayacak ve sırasıyla Jumeirah Cami, Sheikh Saaed Evi’ni görme fırsatı . Jumeirah Cami İslam mimarisinin en büyük ve en güzel örneklerinden birisidir. Buradan sonra duba inin eski halini çok gerçekçi olarak yansıtan, Al Bastakiye ilçesine hareket ediyoruz. Burada, Altın çarşısını ,meyve ve sebze pazarlarını ve dünyaca ünlü baharatçılarını gezeceğiz. Öğlen yemeği için yerel bir restoranda mola veriyoruz sonrasında otelimizde kısa bir dinlenme için dönüyoruz. Akşamüzeri saatlerde,  çöl safari turu ve akşam barbeküsü için hareket ediyoruz. Büyülü ve gizemli bu Arap çölünde yapabileceklerimiz sizleri bekliyor.

Şehrin kalabalık ve gürültülü ortamından uzaklaşıp 4X4 jeepler ile heyecanlı bir yolculuk yapacağız. Yükselen kum tepeleri üzerinden batan güneş kumların üzerindeki parlaklığını gösterirken, Bedu kampına ulaşıyoruz ve Kampta bizi geleneksel ve çok eğlenceli bir karşılama bekliyor. Yerel konukseverlik örneği olarak bedevi oturma tarzı, aromatik su boruları, deve gezintileri ve yerel Arap kıyafetleri ile kına tasarımcıları sizlere Arap geleneklerini yakından tanıtacak. Akşam eğlencesinde ise Arap müzikleri eşliğinde Oryantal dans gösterisi olacaktır. Bu şov sonrasında yıldızların altında muhteşem bir akşam yemeği sizleri beklemekte. Barbeküde yapılacak etler, taze salatalar ve Ortadoğu’ya özgü içecekler ile farklı bir lezzeti tadacaksınız. Yemek sonrasında geceleme için otele transfer.

3.GÜn
Sabah kahvaltısı ardından tüm günlük Abu Dhabi turu için otelden hareket. Dubai ile Abu Dhabi arası 2 saat sürmekte olup akasya ağaçları, çöl yolları ve engebeli arazilere yakından tanıklık edeceksiniz. Gökdelen ve villalar ile Abu Dhabi Birleşik Arap Emirliklerinin başkenti konumundadır. Burada Cami ve sarayların birbirleriyle olan tezatlıklarını görebilirsiniz. Dünya’nın üçüncü büyük ve İslam mimarisinin muhteşem bir örneği olan görkemli Şeyh Zayed Cami görülmeye değerdir. Şeyh Zayed Müzesi ve Eski zamanlardan kalma villa örnekleri ile abu dhabi’nin geleneksel balıkçı köyleri, renkli pazarları ve el sanat dükkanlarına tanıklık edeceksiniz. Öğle yemeği ferrari park’da  restoranda alınacaktır. Dünyanın en büyük temalı parkını gezme ve dünyanın en hızlı Roller Coaster’ını deneme imkanı. Tur sonrası akşam yemeğiniz için otele hareket.

4.Gün
Otelde alınan kahvaltının ardından saat 09:00’da Tam Gün Shopping turunu yapmak için alışveriş merkezlerine doğru otelimizden ayrılıyoruz.Turumuz Dubai Mall’ da Fountain Show (su gösterisi) kapsamaktadır. Alışveriş turunun bitimi ile beraber saat 19:15’de akşam yemeğini alacağımız, özel Arap Yelkenlisi  ile geleneksel nehir gezimize başlıyoruz.Yelkenlimiz nehirde süzülürken bu romantik akşam yemeğinin keyfini mehtap ve yıldızların altında çıkarabilirsiniz. Bu geleneksel ahşap gemi muhteşem şehrin ilgi çekici farklı bir yönlerini sizlere sunmaktadır. Tur boyunca Dubai Creek Golf ve Yat Kulübü, Ticaret binasına ve aynı zamanda Şeyh Said'in evine, Şeyh Raşid in doğum yeri olan yerlerin mimarisine hayran kalacaksınız. Gezi sırasında alınacak Muhteşem bir akşam yemeğinin bitimi ile otelimize transfer ve geceleme.

5.Gün
Otelde alınacak kahvaltı sonrasında dönüş için Dubai Havalimanına hareket edeceğiz.